ABC
+ Mida vähem asju ning puhtam elamine, seda ilusamad pildid tulevad.
+ Kõikide lampide (sh. kubu ja vannitoa) pirnid peaks olema töökorras.
+ Aknakatted peaks võimaldama loomuliku valguse tuppa pääsemist.
+ Mööbel peaks asetsema selliselt, et toad tunduksid terviklikud.

ESIK
Pane üleliigsed riided ning jalanõud kappidesse. Jäta välja äärmisel juhul mõned üksikud riideesemed ning sisustuselemendid. 

KÖÖK
Tühjenda kraanikauss nõudest. Eemalda külmkapilt kõik magnetid ja pildid. Puhasta töötasapinnad ning pane kappi ära riiulitel ja kapi otsas olevad nõud ja asjad (sh. käterätikud, toiduained, toiduõli, nõudepesuvahend, nõudepesukäsnad jne.) Töötasapinnale oleks pigem hea jätta võimalikult vähe asju. Töötasapinnale sobib hästi näiteks soola- ja pipraveski, kohvimasin, noad koos hoidikuga ja lõikelaud. Köögilauale paiguta näiteks puuviljakorv või potilill.

VANNITUBA / WC
Peegel- ning klaaspinnad võiks katlakivist, pritsme- ja näpujälgedest puhastada. Peida ära hambapesuvahendid ja liigsed šampoonipudelid – kaks ühte värvi pudelit võib alles jääda. Kaks vannitoa plaatidega sobivat rätikut võib jääda nähtavale. Tühjenda pesumasin, kui uks on läbipaistev.
WC-paberi hoidikusse aseta uus paberirull. Potihari võib jääda poti kõrvale. Poti kõrval ning tagapool nähtaval olevad ülejäänud wc paberirullid ning puhastusvahendid peida kappidesse ära.

ELUTUBA
Korrasta riiulid ning peida ära isiklikud pildid. Diivanilt ja tugitoolilt eemalda kattetekk/ pleed, kui diivan on korralik. Diivan ning toolid on hea paigutada kaarjalt ümber laua ning loogiliselt teleka suhtes, et tuba tunduks terviklik. Laste mänguasjad, üleliigsed ajalehed ning ajakirjad tuleks ära peita. 
Kui elutoas on kamin või klaasuksega ahi, siis pildistamise ajaks võiks kaminaklaas olla puhastatud ning suure leegiga tuli sees põleda. Kui puid ei ole või korraliku lõket teha ei soovi, siis pildistamise ajal saab põleva tule efekti kätte ka paari ajalehe süütamisega.

RÕDU
Tehke rõdu puhtaks ning võimalusel looge mõnus olemine laudade, toolide ja taimedega. Hea oleks koristada ära või hoiustada üleliigsed asjad (jalgrattad, talverehvid jne.) keldriboksis.

MAGAMISTUBA / LASTETUBA
Korrasta kõik nähtavad riiulid ning peida isiklikud asjad ja pildid. Aknalauale võib asetada mõne lillepoti / küünla. Tee voodi korda ning silu tekk sirgeks. Voodi all olevad asjad tuleb sättida niimoodi, et neid näha ei oleks. Kui toas on peegelustega kapp, siis tasub see näpujälgedest / mustusest puhastada. 
Lastetoas võib jääda mänguasju nähtavale, kuid need võiks olla riiulitesse asetatud. Ära tuleks korjata laste joonistused ja pildid.

SAUN
Saunas peaks olema vaid sinna kuuluvad asjad ja esemed. Leiliruumi võiks jätta kapa koos kulbiga ning saunamütsi (kui on olemas) Puuküttega sauna puhul võiks puukorvi puid täis panna.
Back to Top